Úvodní strana |  Registrace |  Přihlášení |  Zobrazit košík


Home » Prodejní podmínky

Prodejní podmínky

Způsob objednání

Objednávat si můžete on-line přímo na našich stránkách. Registrace není nutná, při vyplnění Vašich údajů pak oznažíte možnost "bez registrace - jednorázový nákup". Stálým zákazníkům však nabízíme slevy a bonusy a Vaše registrace nám pomáhá evidovat Vaše nákupy. Pokud Vám z nějakého důvodu nefunguje přímé objednávámí, máte možnost zaslat objednávku jako obyčejný email na naši e-mailovou adresu obchod@cesketropy.com. Pokud chcete, můžete objednávku zaslat i písemně na naši adresu uvedenou v kontaktních informacích, popřípadě zavolat na telefonní číslo uvedené tamtéž. Rostliny si můžete vyzvednout i osobně - viz Způsob dodání níže.

Dotazy ohledně pěstování rostlin zasílejte na email: konzultace-cesketropy.seznam.cz


 Dodací podmínky

Zboží expedujeme ve vámi navrženém termínu a to každý týden od pondělí do středy, abychom měli jistotu , že rostliny budou dodány do konce týdne.
Před odesláním zásilky Vás budeme telefonicky informovat o předpokládaném termínu dodání, abychom si byli jisti, že si můžete zásilku převzít.
Při platbě na proforma fakturu je tato doba stejná jako u dobírky, ale začíná běžet po připsání platby na náš účet.
Rostliny si můžete vybrat i osobně během otevírací doby. Pokud byste si přáli nakoupit mimo pracovní dobu, prosíme předem o telefonický kontakt.
Vzhled zasílaných rostlin se nemusí shodovat s ilustračními fotografiemi prodejních rostlin ale vzhledem k tomu, že jsou fotografie pravidelně aktualizovány, rostlina kterou obdržíte, se od rostliny na ilustračním snímku příliš lišit nebude. Velikost zasílaných rostlin odpovídá velikosti v popisu jednotlivé položky.


 

Způsob dodání

Objednané zboží odesíláme poštou nebo kurýrní službou na dobírku nebo si jej můžete vyzvednout osobně v pátek od 10:00 - 17:00 a v sobotu od 8:30 do 12:00. Po předchozí dohodě je osobní odběr možný kdykoliv.


 

Poštovné - kartonové zásilky

Orientační ceny kurýrní služby:
Kurýrní služna, dobírka do 10 kg 135 kč (rostliny v kartonech)
Kurýrní služna, dobírka 10 - 20 kg 150 kč (rostliny v kartonech)
Kurýrní služna, dobírka 20 - 30 kg 185 kč (rostliny v kartonech)

Přepravné - paletové zásilky

Přesnou cenu za paletovou zásilku upřesníme po obdržení Vaší objednávky. Zboží zašleme na základě Vašeho souhlasu s cenou za přepravu. Informaci o ceně přepravy Vám na požádání sdělíme i bez objednávky.
Příklady cen přepravného velkých rostlin na paletách na 1 km dle vzdálenosti a váhy.
  100 km 200km 300 km  
30 kg 2,89 Kč/1km 1,70 Kč/1km 1,27 Kč/1km  
50 kg 3,90 Kč/1km 2,34 Kč/1km 1,76 Kč/1km  
100 kg 5,89 Kč/1km 3,86 Kč/1km 2,74 Kč/1km  
150 kg 7,9 Kč/1km 4,89 Kč/1km 3,73 Kč/1km  

 


Balné

Balné účtujeme ve výši 40 Kč za 1 karton pro rostliny v kontejnerech o obsahu do 3 litrů (až 4 ks rostlin v kartonu dle velikosti kontejneru), 80 Kč za rostliny o výšce 100 - 130 cm v kontejneru o obsahu 5 - 10 litrů. obsah kontejneru nebo balení 1 ks rostliny. U paletových zásilek balné neúčtujeme.

Způsob balení

Rostliny jsou v kartonu umístěny většinou v ležící poloze. Každý kontejner je ovázán strečovou fólií tak, aby nemohlo dojít k uvolnění substrátu s kořenovým balem. Následně je je pevně připevněn ke stěnám kartonu tak aby nemohlo dojít k posunu a poškození rostliny. Pokud nedojde k násilnému porušení kontejneru, nemůže dojít k poškození obsahu zásilky. Karton se zásilkou křehčí rostliny, jako například větší agáve apod. je navíc vyplněn pěnovými fixačními tělísky Flopak, určenými pro ochranu velmi křehkých předmětů. Palení paletových zásilek je prováděno pevným připevněním kontejnerů k přepravní paletě. Křehké stonky jsou vyztuženy. U listů rostlin, u nichž by mohlo dojít k poškození je provedena jejich ochrana. Kurýrní služba na Vaší adrese zásiku složí a převeze na paletovém vozíku, kam je Vámi určeno.


Reklamační řád

V souladu se zákonem č. 367/2000 možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. To musí být zasláno v původním stavu. O odstoupení od smlouvy musí být předem hlášeno emailem nebo telefonicky.

Dojde-li k úhynu rostlin do 2 měsíců po převzetí z důvodu prokazatelně způsobených dodavatelem, má zákazník nárok, po predložení dokladu o zaplacení, na náhradní rostliny nebo penežní vyrovnání. Naše firma ručí za kvalitu, udanou mrazuodolnost a druhovou pravost rostlin a jejich zdravotní stav. Reklamaci můžete uplatnit emailem nebo telefonicky.